KısaKes Film Festivali Ödülleri Sahiplerini Buldu

Bahçeşehir Üniversitesi'nin katkılarıyla gerçekleşen Kısa Kes Film Festivali ödülleri sahiplerini buldu. 25-30 Eylül tarihlerinde üçüncüsü tarihi Ortaköy Feriye Sineması’nda  düzenlenen Uluslararası Kısa Film Festivali'nde BAU Özel Ödülü de verildi. 

Bu sene yoğun ilgi gören festival; uluslararası sinema profesyonelleri ve genç sanatçıları pek çok farklı atölyeler, özel tematik gösterimler, söyleşiler, tanışma etkinlikleriyle Ortaköy Feriye Sineması’nda ağırladı ve katılımcılara uzun bir aradan sonra Feriye’de film izleme keyfini yeniden yaşattı. İlker Canikligil, Gökhan Tiryaki, Bronwyn Cornelius, Sydney Levine ve Pierre Lapeyrade gibi isimlerin sinemaseverlerle buluştuğu festival 29 Eylül akşamı Zorlu PSM’de gerçekleşen, sunuculuğunu Can Çelikay’ın yaptığı ve son zamanların çok sevilen gruplarından The Away Days’in sahne aldığı görkemli bir ödül töreni ile son buldu. Ödül töreni sonrası Berlin Film Festivali Dj’leri Chika&SoulMind olağanüstü performanslarıyla sinemaseverlere unutamayacakları bir gece yaşattı!

Ödül töreninde öğrenci filmleri arasından seçilen en iyi kısa filmler ile bu seneki teması ‘Yaşayan Şehir’ olan ve Saraybosna Film Festivali ortaklığıyla gerçekleştirilen Pitching Platformu kapsamında projeleri desteklenen yarışmacılar ödülleriyle buluştu.Ayrıca bu sene festivalin  medya sponsorluğunu üstelenen Filmloverss Pitching Platformundan seçtiği bir projeye medya desteği sağlayacak.

İşte bu senenin kazananları: 

En İyi Kurmaca Ödülü: 128 / Onur Atalay Şenol | Türkiye

BAU Özel ve Seyirci Özel Ödülü: Fingermen / Ivan Shokha | Ukrayna

Ekip Özel Ödülü: Call of Cutesness / Brenda Lien | Almanya

Jüri Özel Ödülü: Hunted /Yen-Hsun Chen | Tayvan

En İyi Animasyon Ödülü:  Retouch / Yi-shan, Wang - Yu-ru, Lin - Yi-Hsuan, Lee - Xiao-Han - Ya-Yuan,Hsu | Tayvan

Mansiyon Ödülü: On Board! / Charline Parisot | Fransa

Pitching Platformu Yaş Sınırsız Kategori Kazananları:

Muzaffer / Kartal Gür

Beyaz Bir Gece / Özgür Can Uzunyaşa

Pitching Platformu Üniversite Öğrenci Projeleri Kategori Kazananları:

Fear / Mirjana Galic

Beyhude / Arman Ertürün


Bu içerik 04/10/2017 tarihinde güncellenmiştir.