"Türkiye'de İnternet Konferansı" BAU'da

1995 yılından bu yana her yıl ulusal boyutta yapılan ‘Türkiye’de İnternet Konferansı’ Bahçeşehir Üniversitesi ev sahipliğinde başladı.

Türkiye’de Internet ile ilgili grupları biraraya getirerek internet’i tüm boyutlarıyla tanıtmak, geliştirmek, tartışmak, internet teknolojileri aracılığı ile toplumsal verimliliği artırmak ve toplumun dikkatini olabildiğince bu yöne çekmek amaçlarıyla, 1995’den beri her yıl ulusal boyutta yapılan, Türkiye’de İnternet Konferansı bu yıl Bahçeşehir Üniversitesi (BAU) ev sahipliği ile başladı. BAU Beşiktaş Güney Kampüsü B Konferans Salonu’nda başlayan konferans üç gün sürecek. Konferansta ayrıca; BAU Finansal Araştırma ve Uygulama Merkezi’nde, Endüstri 4.0 ve Veri Biliminin Gücü R Dili ile Makine Öğrenmesine Giriş ve Görselleştirme Eğitim Semineri de veriliyor.

Sunumlarla birlikte bazı önemli değerlendirmelerin de yapıldığı etkinliğe ilgi oldukça yoğundu. Türkiye İnterneti’nin temel ve güncel konularını kapsayan panel ve oturumların da gerçekleştiği organizasyonda internet başarı öykülerini anlatan oturumlar yapılıyor. BAU B Konferans Salonu’nda gerçekleşen konferansta; bilgi toplumu, internet ve güncel sorunların tartışıldığı oturumlar ve geniş toplum kesimlerine hitab edecek seminerler de düzenleniyor.

Dünya genelinde 3 milyardan fazla kullanıcı sayısına ulaşan internet tüm yönleriyle tartışılırken; konferansta bildiri sunumları, sponsor firma/kuruluş sunumları, kısa ve uzun süreli eğitim seminerleri, açık oturumlar ve çalışma grupları gibi etkinlikler de yapılıyor.

Bu içerik 02/11/2017 tarihinde güncellenmiştir.

BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Bu kategoride başka haber bulunmamakta!..