Eğitim Öğretim Süreci Hakkında Önemli Duyuru

Sevgili öğrencilerimiz;

Bahçeşehir Üniversitesi (BAU) olarak öğrencilerimizin Covid-19 salgını sebebiyle ortaya çıkan olağanüstü dönemden en az etkilenmeleri ve eğitimlerine devam edebilmeleri için tüm çalışmalarımız hız kesmeden devam etmektedir.

Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK)’nun 19 Mart’ta aldığı bahar dönemi derslerinin uzaktan eğitim (online) olarak yapılması kararı doğrultusunda 23 Mart’tan itibaren öğrencilerimiz, Itslearning ve Adobe Connect sistemlerimiz üzerinden asenkron ve senkron derslerle öğrenim sürecine aralıksız devam etmektedir.

Öğrencilerimizin derslere katılımının %92 gibi çok yüksek oranda seyretmesi de son derece mutluluk verici bir durumdur. Öğrenci İşleri başta olmak üzere tüm BAU hizmet birimlerinin de çalışmaları online olarak devam etmektedir.

Uygulamalı Dersler Hakkında

YÖK’ün 26 Mart tarihinde ilan ettiği yeni kararı gereğince BAU olarak akademik takvimde belirtilen bahar dönemi çerçevesinde derslerimizin online olarak devam ettirilmesi, uzaktan eğitimle yapılamayan uygulamalı derslerin sağlık koşullarının izin verdiği ve daha sonra duyurulacak tarihlerde, yaz aylarının başında, yüz yüze yapılması kararlaştırılmıştır.

Sınavlar ve Öğrenme Başarısı Hakkında

Sınavlar ve öğrenme başarısının değerlendirilmesine ilişkin hususlar, YÖK’ün belirlediği esaslara göre süreç ve ürüne dayalı değerlendirme yöntemleri birlikte kullanılarak yürütülecektir.

Ders izlencelerindeki olası değişiklikler, yılsonu final ve bütünleme sınavları ile ilgili ayrıntılar mümkün olan en kısa zamanda duyurulacaktır.

Bitirme Projeleri ve Tezlerin Durumu

Bitirme projeleri ve tezler online sistemimiz üzerinden devam edecektir. Bitirme projelerinin uygulama gerektiren kısımları ise duyurulacak tarihlerde yüz yüze yapılacaktır.

Mezuniyet Durumları

Her öğrencinin kendi eğitim programının gerektirdiği derslerin resmen tamamlanması ile öğrenci mezun durumuna gelecek ve mezuniyet belgesi düzenlenecektir.

Mezuniyet töreni tahminen Eylül ayı sonunda yapılacak olup, kesin tarih daha sonra bildirilecektir.

Akademik Takvim Hakkında

Akademik takvimimizdeki tarihler, Covid-19 salgınının seyrine ve alınacak YÖK kararlarına göre şekillenecek ve mümkün olan en erken zamanda duyurulacaktır.

BAU’lu gençlerimizin, ailelerinin ve çalışanlarımızın sağlığı önceliğimiz olup, bu süreçte eğitim kalitemizden ödün vermeksizin aralıksız çalışmaya devam edeceğiz.

Bugünleri, BAU Ailesi olarak hep birlikte, dayanışma ve yardımlaşma ruhu ile atlatacağımıza yürekten inanıyoruz.

 

Süreç hakkındaki sorularınızı aşağıdaki linkten hafta içi 09:00 - 18:00 arasında çevrimiçi olarak destek hattımızdan yöneltebilirsiniz.

korona.bau.edu.tr

Bu içerik 26/03/2020 tarihinde güncellenmiştir.

BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER