Sağlık Bilimleri Fakültesi - Dekan Mesajı

Prof. Dr. Fatma Eti AslanSevgili Öğrenciler,

Dünyada ve ülkemizde yaşam süresinin yükselmesi ile sağlığa verilen önem daha da artmıştır. Bu nedenle, ülkemizin nitelikli sağlık insan gücüne olan gereksinimi artarak devam etmektedir. Bu gereksinimi karşılayabilmek için “Beslenme ve Diyetetik”, “Çocuk Gelişimi”, “Ergoterapi”, “Fizyoterapi ve Rehabilitasyon”, “Hemşirelik”, “Odyoloji” ve “Sağlık Yönetimi” alanlarında 1.500’ü aşkın öğrenciye eğitim vermekteyiz. “Beslenme ve Diyetetik”, “Fizyoterapi ve Rehabilitasyon” ve "Hemşirelik" bölümlerimiz ayrıca İngilizce eğitim de vermektedir. Bu anlamda mezunlarımız sadece ülkemizde değil, dünyanın her yerinde çalışabilecek niteliklerde eğitim almaktadırlar.

Sağlık Bilimleri Fakültesi, sağlık profesyonellerinin eğitiminde gururlu bir mükemmellik geleneğine sahiptir. Öğrencilerimize ilham vererek özel birer rol model olan yüzden fazla tam zamanlı/yarı zamanlı öğretim üyesi, öğretim/araştırma görevlisi ve klinik pratisyenden oluşan eğitim kadromuz ile, öğrencilerimizin yetkin, sorumlu ve özenli birer sağlık profesyoneli olarak mezun olmalarını sağlamak için daima büyük bir azimle çalışıyoruz.

Sağlık Bilimleri Fakültemiz sadece bilimsel çalışmalarla değil, aynı zamanda sosyal/sportif faaliyetler, öğrenci kulüpleri, sosyal sorumluluk projeleriyle de öğrencilerine zevkli bir çalışma ortamı sunmakta, duyarlı birer birey olarak yetişmelerine katkı sağlamaktadır.

Değerli Öğrenciler, sizlerin katkıları ile Sağlık Bilimleri Fakültemiz her geçen gün başarılarını artırmaya devam etmektedir. Hepiniz gurur kaynağımızsınız. Sizlere olan inancımız en büyük kuvvetimizdir. Sizleri ve sizleri yetiştirerek bizlere emanet eden değerli ailelerinizi saygı ve sevgiyle selamlıyor, başarılarınızın devamını diliyorum.

Prof. Dr. Fatma Eti Aslan
Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı