İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi - Dekan Mesajı

Sevgili Gençler,

Geleceğin donanımlı, vizyoner ve fark yaratacak bireyleri arasında olmayı istiyor musunuz?

21. Yüzyılda toplumlar, ekonomik sistemler ve iş yapma şekilleri büyük bir değişim ve dönüşüm içine girmişlerdir. Gelişen bilgi teknolojileri ve küreselleşme neticesinde bu süreç daha da hızlanmıştır. Yeni dünya düzeninde başarılı olmak için üniversite eğitiminin her alanında da yeniden yapılanma ve günün şartlarına uyum sağlama büyük önem kazanmıştır.

Artık oyun alanı tüm dünya, oyuncular da dünyadaki tüm iş gücüdür. Rekabetin böylesine arttığı bir çevrede geleceğin liderleri ve profesyonelleri bugünün iş yapma şekillerini sorgulayan, aynı zamanda onları yeniden şekillendirmek için gerekli bilgi donanımına ve yaratıcı çözüm üretme becerisine sahip bireyler olmalıdır. İşte Bahçeşehir Üniversitesi İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi olarak sizlerin onlardan biri olmanız için var gücümüzle çalışmaktayız.

Fakültemiz, eğitim verdiği tüm alanlarda dünya standartlarındaki programları, yetkin akademik kadrosu ve öğrencilerinin kendilerini her yönden geliştirmeleri için sunduğu olanaklarla fark yaratmayı hedeflemektedir. İngilizce olan eğitim dilimiz, temel derslerin yanı sıra geniş bir yelpazede sunulan seçmeli dersler ve sektör temsilcileri ile tanışmanızı sağlayan markalı derslerle sizleri bu küresel yarışta öne geçirmeyi amaçlamaktayız. 

CO-OP projesi çerçevesinde sayıları 1000 i geçen iş ortağımız bünyesinde eğitim sürecinizin bir bölümünde iş tecrübesi edinmenize ve bir network oluşturmanıza olanak sağlıyoruz. Ayrıca, küresel rekabet ortamında uluslararası eğitim deneyimi yaşama ve farklı kültürleri tanıma fırsatı sunan 3 üniversite ve Roma, Silikon Vadisi, Hong Kong gibi merkezlerimizde eğitim alma şansına sahipsiniz. Üniversitemizde düzenlenen sayısız uluslararası ve ulusal etkinlik, konferans ve seminerlere katılma ve çalışma olanağınız da olacak.

Bundan sonrası sizin elinizde… Her biriniz kendi tecrübenizi şekillendirecek ve kendi özel hikayenizi yazacaksınız. Biz sizleri bilgili, çok yönlü, düşünme ve sorgulama becerilerini geliştirmiş dünya çapında çağdaş liderler ve profesyoneller olarak görmeyi arzu ediyoruz.

Bahçeşehir Üniversitesinden mezun olduktan sonra da bu büyük ailenin bir parçası olarak kalacağınızı unutmayın.

Yolunuz açık olsun...

Prof. Dr. Yavuz GÜNALAY
İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi Dekanı