Okul Öncesi Eğitimi

Sürekli bir değişim içinde olan toplum, teknoloji ve eğitim sistemleri öğretmen eğitimi programlarının da bu değişiklik ve gelişmelere ayak uydurmasını gerektirmektedir. BAU Eğitim Bilimleri Fakültesi Temel Eğitim Bölümü’nün eğitim felsefesi Aristo’nun asırlar öncesinde ifade ettiği “Bir şeyin öğrenilmesi için onun yaparak/yaşayarak öğrenilmesi gerekir.” sözünü temel almaktadır. 

Okulda Üniversite

Yaklaşımımız, geleneksel eğitim bakış açısından farklı olarak, yaparak-yaşayarak öğrenme felsefesi üzerine kuruludur. Böylesi bir eğitim felsefesinin güçlü, özgüveni ve motivasyonu yüksek öğretmenler yetiştireceği konusunda eminiz. Fakültemiz “okulda üniversite” yaklaşımı ile öğretmen adaylarımızı 4 yıllık eğitimleri süresince okullarımızda uzman öğretmenlerimiz ve öğretim üyelerimizin desteği ile deneyim kazanmaları konusunda desteklemektedir. Bölümümüz uluslararası düzeyde tanınmış uzman öğretim üyesi kadrosuyla eğitim sanatının teorik ve pratik köprüsünü kurmakta lider rol oynayacaktır.

Okul Öncesi Ana Bilim Dalı

Yetişkinlik dönemindeki dünya görüşümüz ve kişilik özelliklerimiz; yaşamımızın en erken yıllarından itibaren şekillenmektedir. Dolayısıyla okul öncesi yıllarında verilecek eğitim ve fırsatlar daha sağlıklı, daha akıllı, daha adil, daha yeşil, daha zengin, daha güçlü ve güvenli bir Türkiye oluşturmada önemli bir etkiye sahiptir.

Bölümümüz, gerek teori ve pratik arasında güçlü ve anlamlı bir köprü kuran felsefesi, gerekse de farklı alanlarda uluslararası düzeyde tanınmış uzman kadrosuyla okul öncesi eğitimde taze ve yenilikçi bir bakış açısı sunmaktadır. Bu bakış açısı ve zengin eğitim kadrosuna ek olarak eğitim programımız alanındaki en güncel yaklaşım ve gelişmeleri yansıtmaktadır.

Kariyer Olanakları

Öğrencilerini nitelikli bir eğitim kadrosu ile buluşturan ve onları entelektüel ve mesleki açılardan mükemmel bir şekilde yetiştirmeyi amaçlayan Okul Öncesi Eğitimi Ana Bilim Dalı, okul öncesi alanında geleceğin eğitim liderlerini yetiştireceğinin farkındadır. Mezunlarımız okul öncesi uzmanları olarak kamu ve özel kurumlarda başarıyla görev yapacak mesleki ve pedagojik donanımla iş hayatına atılacaklardır.

OKUL ÖNCESİ EĞİTİMİ SIRALAMA VE TABAN PUANI 

2021 Okul Öncesi Eğitimi sıralama ve taban puanları açıklandı. 2021 TYT AYT (YKS) Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 2020 yılına ait üniversite yerleştirme puan ve sıralamalarıdır. 2021 yılına ait puanınızı ve sıralamanızı kıyaslayarak tercih yapabilirsiniz