Konservatuvar - Müdür Mesajı

Sevgili öğrenciler,

Türkiye’nin en yeni kurumu olan BAU Konservatuar, konservatuar eğitiminde kalıpları kıran, yenilikçi, inovatif ve dinamik bir anlayışla tasarlandı. BAU Konservatuar disiplinlerarası ve global bir perspektifle, müzik ve sahne sanatları alanında akademinin ve sektörün ihtiyaçlarına yönelik yenilikçi projeler ve özgün sanatsal üretimler yapabilmek için kurulmuştur. Müfredatımızı oluştururken 21.yüzyıl eğitim becerileri ve küreselleşen sanat endüstrisinde yaşanan değişimleri göz önüne alarak, öğrencilerin çok yönlü, esnek ve istihdama yönelik niteliklerini güçlendirmek istedik. Bu yüzden de, geleneksel konservatuar eğitimi modülleriyle, teknoloji, pedagoji, digital sanatlar ve sosyal bilimler modüllerini harmanladık.

Bir yıl İngilizce hazırlık programı ve yüzde 30 İngilizce zorunlu dersler şeklinde kurgulanan BAU Konservatuar bu bağlamda, dil bilen sanatçılar yetiştirme misyonundadır. Türkiye’nin çok kültürlü sanatsal deneyimini, dünyayla bütünleştirmek için İngiltere, ABD, Rusya ve AB ülkelerindeki üniversitelerle de anlaşmalar yapılmaya devam edilmektedir. Ayrıca bizleri tercih eden öğrencilerimize Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları (BUEK) bünyesinde staj ve çalışma olanakları da verilecektir. Bahçeşehir Üniversitesi Co-Op sektörel işbirlikleri kapsamında hem müzik hem de sahne sanatları alanında girişimcilik fırsatları da sağlanacaktır.

Kendine değer katmak, yeni ve dinamik bakış açıları kazanmak, çağdaş bir konservatuar eğitimi almak isteyen öğrencilerimizle buluşmak için sabırsızlanıyoruz.

Yaşam bir tiyatro sahnesi ise, bizler de bu sahnedeki en önemli oyuncularız. Müzikle, dansla, tiyatroyla profesyonel bir yaşama merhaba diyen genç sanatçı adaylarını İstanbul’un kalbindeki dünya üniversitesi BAU’nun Konservatuar’ına bekliyoruz.

Dr. Öğretim Üyesi Bülent Sezgin