Yabancı Diller Yüksekokulu - Müdür Mesajı

Mehmet Atasagun

Sevgili Öğrenciler, 

Günümüzde eğitimin en önemli hedefi bireylerin birer dünya vatandaşı olmasına hizmet etmektir. Dünya vatandaşlığı “kültürlerarası” olmayı, dolayısıyla başka bireylere ve başka kültürlere karşı hoşgörülü ve saygılı olmayı gerektirir.

İstanbul’un tam kalbinde, Asya ve Avrupa’nın kesiştiği bir noktada bulunan ve bünyesindeki 48 farklı ülke ve kültürden gelen öğrencileri barındırması ile tam bir dünya üniversitesi haline gelen Bahçeşehir Üniversitesi, siz öğrencilerimizin kültürlerarası yetisini geliştirecek ve dünya vatandaşı olmasına olanak sağlayacak eğitim ve öğretim ortamı sunan yegane bir üniversite olmakla gurur duymaktadır. Bu hedefimize ulaşmamızı sağlayacak pek çok program ve hizmet sunan okulumuzun bu alanda en iddialı programlarından biri de Dil Öğrenme Programı’dır.

İngilizce öğretimi yapılan Bahçeşehir Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu’nda öğrencilerimiz globalleşen dünyanın bir gereği olarak diğer uluslardan ve kültürlerden gelen öğrencilerle birlikte aynı sınıflarda İngilizce öğrenme imkanı bulabilmekte ve kültürlerarası yetilerini geliştirebilmektedir. Bununla beraber, Yabancı Diller Yüksekokulu’muzun en önemli hedefi öğrencilerimizi uluslararası standartlardaki yükseköğretimin gerektirdiği İngilizce dil bilgisi ve becerileriyle donatmak ve onları bu yeni dünya düzeninin gerektirdiği hali ile hem bölümlerine hem de mesleki hayatlarına en iyi şekilde hazırlamaktır. Bunun yanında öğrencilerimiz Yurtdışı İngilizce Programı’mızla (BESL) üniversiteye Amerika ve Kanada’da "merhaba" deme şansına sahipler.

Her geçen gün daha da globalleşen dünyamızın gerektirdiği bilgi ve becerileri sizlere kazandırmak ve bu yeni dünya düzenindeki yolculuğunuzda size rehberlik etmek için sabırsızlanıyor ve en kısa süre içerisinde sizleri aramızda görmek istiyoruz.

Mehmet Atasagun
Yabancı Diller Meslek Yüksekokulu Müdürü