Kök Hücre ve Rejeneratif Tıp Araştırma Laboratuvarı

Kök hücre ve rejeneratif tıp araştırma laboratuvarı, tedavi ve araştırma amacıyla, güvenli ve en yüksek kalitede biyolojik ürünler üretmektedir.

Kök hücre ve rejeneratif tıp araştırma laboratuvarlarında, Otolog Yağ Dokusundan Zenginleştirilmiş Kök Hücre Hazırlanması, Adipoz Dokusundan Kök Hücre Kültürü, Otolog Kemik İliğinden Kök Hücre Hazırlanması, Kemik İliğinden Mezenkimal Kök Hücre Kültürü, Fibroblast Hücre Kültürü, Kornea Hücre Kültürü, Kondrosit Hücre Kültürü, Dendritik Hücre Hazırlanması gibi çalışmalar yürütülmektedir.

Merkezimizde üretilmesi planlanan bu hücre/doku ürünleri, hali hazırda yasal izin çerçevesinde, diyabetik ayak yaralarının, yanık ve yara izlerinin tedavisinde, iskemik ekstremite problemlerinde, kolorektal fistülün biyolojik tedavisinde, periferik dolaşım yetmezliği tedavilerinde, kıkırdak ve dejeneratif eklem hastalıklarının tedavisinde, yüz/vücut dolgusu ve meme rekonstrüksiyonu gibi işlemlerde kullanılmak üzere hazırlanmaktadırlar.

Öğrencilerimizin yeni gelişmekte olan rejeneratif tıp, hücre teknolojileri ve biyoteknoloji konularında teorik donanımlarının sağlanması için eğitim çalışmaları yapılacaktır. Ayrıca konu ile ilgili pratik çalışmalar planlanarak öğrencilerin bu konuda temel teknik becerilere sahip olması sağlanacaktır. Böylelikle özellikle GMP (Good Manufacturing Practice) teknikleri ile yapılmakta olan yeni araştırma ve klinik laboratuvar çalışmalarında tecrübe sahibi olmaları sağlanacaktır